Popo Estetiği

Popo bölgesi kadın vücudunun en karakteristik bölümlerinden biridir. İnce bir bel ve dik, dolgun duran kalçalar her kadının arzuladığı bir durumdur. Bazı coğrafyalarda özellikle de Latin Amerika da popo/bel oranının oldukça fazla olması dikkat çekicidir. Son yıllarda ‘Brezilya Poposu’ na sahip olmak isteyen hastalarımızın sayısı da giderek artmaktadır. Bel bölgesi kalın olan bir kadında popoyu büyütmekle birlikte bel bölgesini de inceltmek daha çekici bir görünüm sağlar.

Popo bölgesini şekillendirmenin 3 temel yolu vardır;

Yağ Enjeksiyonu

Bel bölgesinde hafif yağlanma olan kişilerde bu yağların liposuction ile alınması hem bel bölgesinde incelme sağlar hem de bel popo hattında daha kavisli bir geçiş sağlar. Alınan yağlar poponun gerekli kısımlarına enjekte edilerek popo şekillendirilir. Yağ enjeksiyonunu poponun istediğimiz kısmına yapabiliriz; çöküklük olan bölgelere yağ enjeksiyonu yaparak düzeltebiliriz, popo yanlarına enjekte ederek daha yuvarlak bir görünüm elde edebiliriz, popo bölgesindeki kasların içerisine enjekte ederek hem poponun genel hacmini artırıp hem de arkaya doğru çıkıklık sağlayabiliriz. Operasyon genel anestezi altında yapılır ve ortalama 1,5 saat sürer. 3-4 gün sonra günlük yaşantıya dönülebilir.

Popo Protezi

Popo protezi genellikle kendi yağ dokusu popoyu şekillendirmek için yeterli olmayan zayıf kişilerde ve daha büyük popo hacmi isteyen kişilerde tercih edilir. Her 2 popo arasındaki oluktan girilerek popo protezleri yerleştirip popo büyütülür. Bu operasyon genel anestezi altında yapılır ve ortalama 1,5 saat sürmektedir. Operasyondan 3-4 gün sonra günlük yaşantıya dönülebilir. Bazı durumlarda özellikle poponun yan ve üst kısımlarında ekstra şekillendirme ve hacim sağlamak amacıyla protezle birlikte yağ enjeksiyonu da kombine edilebilir.

Cerrahi Olarak Popo Kaldırma

Aşırı kilo alıp verdikten sonra popo bölgesinde gevşeme, aşağıya doğru sarkma ve poposunda düzleşme olan kişilerde karın bölgesi, bacak yanlarındaki sarkmaları gidermek ve popoyu yukarıya kaldırmak için popo cerrahi olarak yukarı kaldırılır. Bu operasyonda iç çamaşırının içerisinde kalacak şekilde izler kalmaktadır.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!