Meme Küçültme

  • Anestezi türü: Genel Anestezi
  • Operasyon süresi: 2-3 saat
  • Hastanede yatış: 1 gece
  • İstanbul’da kalış süresi: 6 gün
  • Günlük aktivitelere dönüş: 3-4 gün
‘Göğüs küçültme operasyonu kişiye daha güzel bir göğüs şekli kazandırmakla birlikte kişiyi oldukça büyük bir yükten de kurtaran bir operasyondur’.

Dr. Caner Kaçmaz

Göğüsler yapısal olarak büyük olabilecekleri gibi kilo artışı, emzirme ve bazı hormonal durumlar sonucu da büyüyebilir. Büyük göğüsler kadınlar için ciddi sorunlar ortaya çıkarmaktadır; çünkü dar kıyafetler giyemezler, bikini giymekten çekinirler, göğüslerini gizleyecek tarzda iç çamaşırları seçmek zorunda kalırlar, bazı aktiviteleri yerine getirmekte zorlanırlar, aşırı yükten dolayı sütyen askısı omuz bölgesinde baskı yaratır, göğüs altlarında kızarıklık ve pişik oluşur. En önemlisi de omurgaya binen yükten dolayı boyun ve belde öne eğilmeler, kamburluklar oluşur. Bu durum kadınlarda bazı sosyal problemler ve özgüven kaybı yaratır. Meme küçültme operasyonu ile hem göğüsleriniz daha güzel bir görünüme kavuşur hem de boynunuza binen yükten kurtulursunuz.

Meme Küçültme Operasyonu İçin Uygun Kişiler Kimlerdir?

Memelerinin küçüklüğünden şikayet eden tüm kadınlar bu operasyon için uygun adaylardır.

Meme Küçültme Operasyonu Emzirme Bittikten Ne Kadar Süre Sonra Yapılabilir?

Doğumdan en az 1 yıl sonra, emzirme bittikten 6-9 ay sonra meme küçültme operasyonu yapılabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı İle Aynı Zamanda Memeler Dikleşir mi?

Meme hacmi artarken genellikle memeler aşağıya doğru da sarkmaya başlar, hatta bazı durumlarda bu sarkma oldukça ciddi boyutlara ulaşır. Meme küçültme ameliyatında memeler küçültülürken aynı zamanda da dikleştirilir.

Meme Küçültme Operasyonu İle Birlikte Meme Başları Da Küçültülebilir mi?

Memelerdeki sarkmanın ve büyümenin derecesi arttıkça bununla orantılı olarak meme başları da genişler. Bu durumlarda memeleriniz küçültülürken meme başlarınızın çapı da uygun şekilde küçültülür.

Meme Küçültme Operasyonlarında Hangi Teknikleri Kullanıyorsunuz?

Temel olarak 2 tip meme küçültme yöntemi vardır. Meme büyüklüğü nispeten fazla olmayan kişilerde meme başından aşağıya uzanan düz çizgi şeklinde iz bırakan ‘vertikal skar’ tekniği, meme büyüklüğü daha fazla olan kişilerde ‘Ters-T’ tekniğiyle memeler küçültülür.

Meme Küçültme Operasyonu Sonrası İz Kalır mı?

Meme küçültme operasyonu sonrasında erken dönemde izler daha belirgindir. Yaklaşık 1. yılın sonunda izler istenilen düzeye inmektedir.

Operasyon

Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Operasyon süresi 2-3 saattir. Operasyondan sonra 1 gece hastanede kalınır. Ortalama 3-4 gün sonra normal günlük aktivitelere dönülebilir. 1 ay süreyle özel bir sütyenin kullanılması önerilir. 1 ay boyunca zorlayıcı tüm aktivitelerden kaçınılması, ağır yük kaldırılmaması, yükseğe uzanılmaması ve göğüslerin üzerine yatılmaması önerilir.

Meme Küçültme Operasyonu Emzirmeye Engel midir?

Meme küçültme operasyonu deneyimli bir cerrah tarafından doğru cerrahi teknikle uygulandığında emzirmeye engel değildir.

Meme Küçültme Operasyonu Sonrası Göğüslerim Yeniden Büyür Ve Sarkar mı?

Meme küçültme operasyonu sonrasında kilo artışı, emzirme gibi durumlar olmadığı; düzenli ve uygun sütyen kullanıldığı taktirde göğsünüzün şeklini uzunca yıllar korursunuz.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!