Meme Dikleştirme
  • Anestezi türü: Genel Anestezi
  • Operasyon süresi: 2-3 saat
  • Hastanede yatış: 1 gece
  • İstanbul’da kalış süresi: 5 gün
  • Günlük aktivitelere dönüş: Ortalama 5 gün
‘Dolgun ve dik duran göğüsler her kadının hayalidir’.

Dr. Caner Kaçmaz

Göğüsler ilk gelişmeye başladığı dönemlerde oldukça sıkı ve dik dururlar. Ancak zamanla yer çekiminin etkisi, yaşlanma, kilo alıp verme, emzirme, düzenli ve doğru sütyen kullanmama gibi nedenlerden dolayı göğüsler zamanla eski sıkılığını kaybedip, gevşeyip, aşağıya doğru düşmeye başlar. Genellikle göğüslerdeki sarkma ile birlikte göğüslerde hacim kaybı da olur. Göğüslerde sarkma az olduğu durumlarda destekli sütyen kullanımı ile bu durum kamufle edilebilirken, sarkma boyutu arttıkça kişilerde mutsuzluk ve öz güven kaybı yaratmaya başlar. Meme dikleştirme operasyonu öncesinde yapılan ölçümlerle göğüslerdeki sarkmanın derecesi belirlenir ve buna göre operasyon planlanarak kişiye dik, hacimli ve sıkı duran bir göğüs formu kazandırılır.

Meme Dikleştirme İle Birlikte Aynı Operasyonda Meme Hacmi De Artırılabilir mi?

Göğüslerin sıkı ve dik durması kadar yeterli hacimde de olması gerekir. Göğüslerde gevşeme ve sarkma şikayeti ile birlikte göğüste hacim kaybı da varsa aynı operasyonda bir silikon implant ile göğüs hacmi de artırılır.

Meme Dikleştirme Operasyonu Emzirme Bittikten Ne Kadar Süre Sonra Yapılabilir?

Doğumdan en az 1 yıl sonra, emzirme bittikten 6-9 ay sonra meme dikleştirme operasyonu yapılabilir.

Meme Dikleştirme Operasyonu İle Birlikte Meme Başları Da Küçültülebilir mi?

Göğüslerdeki sarkmanın derecesi arttıkça bununla orantılı olarak meme başları da genişler. Bu durumlarda göğüsleriniz şekillendirilirken meme başlarınızın çapı da uygun şekilde küçültülür.

Meme Dikleştirme Operasyonlarında Hangi Teknikleri Kullanıyorsunuz?

Temel olarak 3 tip meme dikleştirme yöntemi vardır. Yalnızca meme başında hafif sarkma olan hastalarımızda ‘sirkumareolar’ meme dikleştirme, memedeki sarkması biraz daha fazla olan kişilerde meme başından aşağıya uzanan düz çizgi şeklinde iz bırakan ‘vertikal skar’ tekniği, memelerinde ciddi boyutta sarkma olan hastalarımızda ‘kısa Ters-T’ tekniğiyle meme dikleştirme yapıyoruz.

Operasyon

Meme dikleştirme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Operasyon ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Operasyondan sonra 1 gece hastanede kalınır. Ortalama 3-4 gün sonra günlük aktivitelere dönülebilir. 1 ay süreyle özel bir sütyenin kullanılması önerilir. 1 ay boyunca zorlayıcı tüm aktivitelerden kaçınılması, ağır yük kaldırılmaması, yükseğe uzanılmaması ve göğüslerin üzerine yatılmaması önerilir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Sonrası İz Kalır mı?

Meme dikleştirme operasyonu sonrasında erken dönemde izler daha belirgindir. Yaklaşık 1. yılın sonunda izler istenilen düzeye inmektedir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Sonrası Göğüslerim Yeniden Sarkar mı?

Meme dikleştirme operasyonu sonrasında kilo artışı, emzirme gibi durumlar olmadığı; düzenli ve uygun sütyen kullanıldığı taktirde göğüslerinizin formunu uzunca yıllar korursunuz.

Meme Dikleştirme Operasyonu Emzirmeye Engel midir?

Meme dikleştirme operasyonu doğru bir teknikle deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığında emzirmeye engel değildir.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!