Kaş Kaldırma

Kaş seviyeleri bazı kişilerde yapısal olarak ya da yaşlanmayla birlikte bir miktar düşük olabilir. Kaş seviyesinin düşük olması kişiye daha yaşlı ve üzgün bir yüz ifadesi verir, aynı zamanda üst göz kapağındaki yığılmadan dolayı göz kapakları düşük görünür. Kaş seviyesinin yüksek olması özellikle bayanlar tarafından arzu edilen bir durumdur.

Kaş kaldırma 2 şekilde yapılabilir.

Cerrahi Kaş Kaldırma

Genel anestezi altında yapılır. Saçlı deri içerisinden yapılan kesiyle kaşlar yukarıya doğru askılanır. Aynı operasyonla ihtiyaç olduğu taktirde şakak germe işlemi de yapılabilir. Kaşa kaldırma işlemi tek başına yapıldığında genellikle hastanede yatış gerektirmez. 1 hafta sonra dikişler alınır. Ortalama 3-4 hafta içerisinde ödemler azalır ve sonuç daha belirgin hale gelir. Etki süresi kişiye göre değişmekle birlikte botulinum toksini uygulaması gibi işlemlere göre daha uzundur.

Botulinum Toksini

Yalnızca klinik şartlarında 10 dk süren bir botulinum toksini uygulaması ile de kaşları bir miktar kaldırmak mümkündür. Botulinum toksini uygulamasıyla kaşlarla birlikte kaz ayağı, alın, kaş arası gibi bölgelerdeki kırışıklıkları da gidermek mümkündür. Tek dezavantajı etki süresi ortalama 3-6 aydır.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!