Saç Ekimi

Genel Bilgi

Saç dökülmesinin nedeni sıklıkla genetik altyapı olmakla birlikte; stres, hormonal bozukluklar, bazı cilt hastalıkları, vitamin eksiklikleri ve bazı enfeksiyon etkenleri sonucunda da geçici veya kalıcı saç dökülmesi görülebilir.

Operasyon Öncesi Değerlendirme

Kişinin cilt ve saç tipi değerlendirilir. Operasyon başarısında en önemli belirleyicilerden biri olan saçın arka bölümündeki alıcı (donör) alandaki saç yoğunluğu değerlendirilir. Hedeflenen elde edilecek saç kökü (greft) sayısına göre bir saç ekim planı yapılır.

Operasyon

Saç ekimi işlemi lokal anestezi yada hassas kişilerde sedasyon (hafif uyutularak) altında uygulanabilmektedir ve ortalama 4-5 saat sürmektedir. Günümüzde en modern saç ekim yöntemi olarak FUE tekniği kullanılmaktadır. 3 aşamalı olarak uygulanan bir yöntemdir. İlk aşamada alıcı sahadaki (başın arka kısmı, ense bölgesi) saç kökleri mikromotor yardımıyla alınarak belirli gruplara ayrılır. 2. Aşamada alınan greft (elde edilen saç kökleri) sayısına göre kellik olan bölgeye bir ekim planlaması yapılır ve bu bölgede uygun sayı ve açıda kanallar açılır. Son aşamada ise elde edilen greftler kanallara uygun bir biçimde yerleştirilir. Pansuman yapılarak operasyon sonlandırılır. Bazı durumlarda elde edilecek greft sayısını artırmak için FUT ve FUE teknikleri birlikte kullanılır. Gerekli görülen kişilerde greftlerin beslenmesini artırmak için hastanın kanından hazırlanan PRP(plateletten zengin plazma) ekim yapılan bölgeye uygulanabilir.

Operasyon Sonrası

Operasyondan sonra kişiye kullanacağı krem, şampuan ve ilaçlar anlatılır ardından taburcu edilir. Ağrı nadiren olur ve basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. 2-3 gün içerisinde günlük aktivitelerini sürdürebilir. Saçlı derideki kabukların tam dökülmesi 1 haftayı bulabilir. İlk 3 hafta içerisinde ekilen saçların bir kısmı dökülmektedir. 6-12 aylık süre sonunda hedeflenen yoğunluğa ulaşılır.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!