Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu = Kolay+Güvenli+Etkin’

Yağ enjeksiyonu son yıllarda tek başına ya da sıklıkla diğer operasyonlarla birlikte oldukça sık yapılan bir uygulamadır. En büyük avantajı kendi vücudumuzdan alınan dokularla yapılan bir uygulama olduğundan herhangi bir allerjik reaksiyon riski yoktur. Bir başka önemli avantajı da yağ doku içerisinde bol miktarda kök hücre de barındırdığından uygulandığı bölgedeki dokularda yenilenmeyi artırır. Liposuction yaptığım her hastamı operasyondan önce, aldığım yağları başka bölgeye enjeksiyon ihtiyacı yönünden de değerlendiririm.

Yağ Enjeksiyonu Lokal Anestezi Altında mı Genel Anestezi Altında mı Yapılır?

Yağ enjeksiyonu uygulanacak bölgeye göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir

Alınan Yağlar Vücudun Hangi Bölgelerinden Alınabilir?

Yağ doku sıklıkla karın, bel, uyluk içi gibi bölgelerden elde edilebileceği gibi vücudun yeterli cilt altı yağ dokusu bulunan her bölgesinden alınabilir.

Vücudumuzda Hangi Bölgelere Yağ Enjeksiyonu Yapılabilir?

Sıklıkla uygulandığı bölgeler;

Yüzümüzde; elmacık bölgesini belirginleştirmek, göz altlarındaki koyuluğu gidermek, dudak kenarlarındaki oluklanmayı doldurmak, dudakları kalınlaştırmak, yanaklar, çene hattı, çene ucu, şakak bölgesini dolgunlaştırmak ve göz çevresindeki zayıflıkları düzeltmek için uygulanabilir.Göğüslerde; göğüs hacmini kısmen artırmak, göğüslerdeki bazı asimetrileri ve deformiteleri gidermek için uygulanabilir.
Popo; popo büyütmek, şekillendirmek ve popo bölgesindeki bazı deformiteleri düzeltmek için uygulanabilir.
Bacak; özellikle çarpık bacak deformitesini düzeltmek, bacak kalınlaştırmak için uygulanmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

Yağ enjeksiyonu sonrası enjekte edilen yağ dokunun bir kısmında kayıp olmaktadır. Ne kadar yağ doku kaybı olacağı öngörülememekle birlikte ortalama olarak bu kayıp %40-50 düzeylerindedir. Sigara tüketimi, enjeksiyon bölgesine baskı gibi durumlar kalıcılığı azaltabilir.

Yağ Enjeksiyonundan Sonra İz Kalır mı?

Yağ enjeksiyonu kolumuzdan kan aldırdığımız iğne deliği kadar bir delikten yapıldığı için sonrasında iz kalmaz

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!