Yüz Mezoterapisi

Yaşlanma ve çevresel etkenlere bağlı olarak zamanla cildimizde nem kaybı, kuruluk, gözeneklerde belirginleşme, renk değişikliği, buruşukluk ve kırışıklık oluşmaya başlar. Bunun en önemli nedeni deriyi besleyen kan akımının ve cildin kollajen içeriğinin zamanla azalmasıdır. Özellikle kronik güneş hasarı, sigara kullanımı ve zayıf kollajen yapılı cilt tiplerinde bu etkiler daha erken ortaya çıkmakla birlikte daha belirgin olmaktadır. Topikal olarak kullanılan kremler cildin beslenmesini sağlayan ve asıl kollajen içeriği bulunan derin tabakasına çok az ulaşabildiğinden cildi beslemek için genellikle yetersiz kalmaktadır. Mezoterapide uygulanan maddeler direk cildin derin tabakasına olduğu için oldukça etkin bir tedavi yöntemidir.

Yüz Mezoterapisinde Hangi Maddeler Kullanılır?

Yüz mezoterapisinde standart bir tedavi modeli yoktur. Kişinin cilt tipi, cilt rengi, gözeneklerinin durumu, ciltteki gevşeklik gibi durumlar analiz edildikten sonra kişiye özgü bir mezoterapi karışımı hazırlanır. Lokal anestezik etkili krem sürülüp bir süre beklendikten sonra çok ince uçlu iğnelerle bu karışım derinin derin tabakasına enjekte edilir. Bu karışım cildin kan dolaşımını artırır, hücre yenilenmesini uyarır, kollajen içeriğini artırır ve cildin nemlenmesini sağlar. Yalnızca cildi nemlendirmek için kullanılan mezoterapi ürünleri olduğu gibi tüm cilt problemlerini düzeltmek için bir karışım elde etmekte mümkündür.

Mezoterapi Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

Lokal anestezikli krem uygulaması ve bazı durumlarda soğuk uygulama ile birlikte oldukça konforlu bir mezoterapisi uygulamaktayız. Uygulama yapılacak işleme göre değişmekle birlikte ortalama 15-30 dk sürmektedir.

Mezoterapi Kaç Seans Uygulama Gerektirir?

Her cilt tipinin mezoterapiye cevabı farklıdır. Ortalama 3-4 seans olacak şekilde uygulanır. Seanslar arası yapılan uygulamaya göre 2-4 hafta arası değişmektedir.

Mezoterapinin Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkmaya Başlar?

Uygulamanın etkisi 4-8 hafta arası belirginleşmeye başlar. Düzeltilmek istenen sorunun düzeyine göre bu süre uzayabilmektedir. Her uygulamadan sonra yüzde kızarıklık ve hafif ödem oluşur. Bu ödem ve kızarıklık 2-3 gün içerisinde kaybolur.

Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mezoterapi sonrası 2-3 gün fondoten gibi kapatıcılar, buhar banyosu gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durmak gerekir. Ayrıca 1 hafta güneşten kaçınmak, güneşe çıkılacak ise güneş koruyucu krem kullanımı önerilir. Mezoterapi eğer botulinum toksini ya da dolgu gibi bir uygulama ile birlikte yapılacaksa tercihen arada 4-5 günlük bir süre olması önerilir.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!