Yüz Dolgu Uygulamaları

Yüz bölgesinde dolgu uygulaması yapmak yüzü şişirmek için değil, yüzde bazı bölgelerin daha dolgun ve belirgin hale getirilip daha çekici bir görünüm elde edilmesi amacıyla yapılmalıdır’.

Yapısal olarak veya yaşlanmayla birlikte yüzün bazı kısımlarında zayıflık, çöküklük, çukurlaşma ve çizgilenmeler oluşabilir. Özellikle burun kenarından dudak kenarına uzanan bölge (nazolabial), göz altları, elmacık kemiği bölgesi, dudak kenarından çeneye uzanan bölge ve yanak bölgesindeki zayıflık sık karşılaştığımız ve dolgu uygulaması ile dolgunlaştırılıp şekillendirilebilen bölgelerdir.

Yüz Bölgesine Hangi Tip Dolgu Enjeksiyonları Yapılabilir?

Yüz bölgesinde en sık kendi vücudumuzda hücrelerimizin arasında da bulunan ‘hiyaluronik asit’ içerikli dolgular kullanılmaktadır. Yüzün değişik kısımlarında uygulamak üzere geliştirilmiş değişik formları bulunmaktadır. Klinik şartlarında anestezi gerektirmeden uygulanabilir. Kalıcılığı kullanılan marka ve uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama kalıcılık süresi 6-18 aydır.Yüz bölgesinde dolgu amaçlı yapılan bir diğer uygulama da yağ enjeksiyonudur. Yağ doku da yüz bölgesinde her alana güvenle uygulanabilir. En büyük avantajı kendi dokumuz olduğundan istenilen miktarda uygulama yapılabilmesi ve yağ doku bol miktarda kök hücre de barındırdığından uygulanan bölgede cilt kalitesinde iyileşme sağlamasıdır. Sıklıkla anestezi altında uygulanır. Tek başına uygulanabileceği gibi diğer operasyonlarla kombine olarakta uygulanabilir. Enjekte edilen yağlarda ne kadar olacağı öngörülememekle birlikte bir kısmında kayıp olmaktadır.

Dudak

Dudak dolgusu düz ve hacmi yetersiz dudakları şekillendirip hacimlendirmek amaçlı uygulanmaktadır.

Dudak kenarı (nazolabial)

Burun kenarından dudak kenarına uzanan ve yaşlı görünüme neden olan oluklanmayı ortadan kaldırmak için yapılır.

Göz altı

Göz altında torbalanma olan ve buna bağlı göz altlarında koyu renkli görünüm olan kişilerde göz altı bölgesine yapılan uygulama ile göz altlarında tazelenme ve koyu renkli görünümde azalma sağlanır.

Elmacık kemiği

Elmacık kemiğinin çıkık olması her kadına çekici bir görünüm sağlar ve yüze dinamik bir görünüm verir. Bu nedenle elmacık kemiği dolgusu genç yaşlarda bile oldukça sık tercih edilen bir uygulamadır ve yüzde oldukça olumlu yansımaları vardır. Yüzdeki yuvarlak görünüm ortadan kalkar, göz hatları belirginleşir, dudaklar daha ön plana çıkar ve yanaklarda da lifting etkisinden dolayı toparlanma sağlar.

Yanaklar

Yanaklarda yaşlanmayla birlikte doku azalması olur ve ortaya çıkan çökük görünümü ortadan kaldırmak için uygulanır.

Çene ucu

Çene ucu geride olan kişilerde çene ucunu daha öne almak için ya da çene ucu sivri olan kişilerde çene ucunu yuvarlamak için uygulanır.

Kaş arası çizgilenme

uygulamasına rağmen tam açılmayan kaş arası kırışıklıklarda uygulamasından sonra çizgi altına uygulanır.

Marionette Lines (Marionette Çizgileri)

Dudak kenarından çene bölgesine uzanan, yaşlı ve üzgün bir görünüm veren Marionette çizgilerini düzeltmek amacıyla da uygulanabilir.

Burun

Uygun kişilerde burun şeklini düzeltmek amacıyla da uygulanabilir. Yüz bölgesinde dolgu uygulamaları yalnızca bir bölgeye yapılabileceği gibi, tüm yüzde bütünsel olarak ihtiyaç olan bölgelere uygulanarak daha etkileyici sonuçlar elde edilebilir.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!