Uyluk Germe

Uyluk iç ve ön yüzünde liposuction ile düzeltilemeyecek düzeyde gevşeme ve sarkma olan durumlarda uyluk germe operasyonu yapılır. Sarkma hafif ve orta düzeyde olan durumlarda yalnızca kasık bölgesinden yapılan kesilerle germe yapılır. Sarkma ileri düzeyde olduğunda hem kasık bölgesinde hem de uyluk iç yüzü boyunca germe yapılır. Bu operasyonun en büyük dezavantajı iz bırakmasıdır. Yalnızca kasık bölgesinden yapılan germe operasyonunda izler genellikle iç çamaşırının içerisinde kalmaktadır. Ancak uyluk iç bölgesine de yapılan germe operasyonundan sonra uyluk iç yüzü boyunca de uzanan izler kalmaktadır. Operasyon genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Operasyondan sonra 1 gece hastanede yatış gereklidir ve 4-5 gün içerisinde günlük aktiviteler yerine getirilebilir. 1 hafta boyunca evde tarif edilen şekilde pansuman önerilir. 3 hafta korse kullanımı önerilir. 1 ay boyunca bacakları zorlayabilecek aktivitelerden kaçınılması önerilir.

Bacaklardaki Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Sıklıkla karşımıza çıkan bacak deformiteleri; basen bölgesinde aşırı yağlanma, uyluk iç ve ön kısmında aşırı yağlanma ve sarkma, uyluk iç-orta kısımlarında çökmeler, diz içlerinde bölgesel yağ fazlalıkları, dizin alt-iç kısımlarında çökük görünüm, baldır iç kısımlarının zayıf olması ve bacaklar birleştirildiğinde dizler ve baldırların tam birleşmemesi şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!