Piezo Burun Estetiği

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı hastaların en çok talep ettiği ve sonrasındaki iyileşme sürecini merak ettikleri bir konudur. Burun Estetiğinde son yıllardaki en önemli değişiklik, Piezo olarak adlandırılan ultrasonun yarattığı bir enerji ile kemiğe şekil veren bir cihazın kullanımı. Bu yöntemle ameliyattan sonra hastalar daha konforlu bir iyileşme süreci geçiriyorlar.

Piezo sistemi nedir? Nasıl yapılır?

Piezo sistemi deri ve kıkırdaklara zarar vermeden oldukça ince bir şekilde burun kemiğinde kesme ve şekillendirme yapmamıza izin veren ve ses dalgalarıyla çalışan bir cihazdır. Yeni geliştirilen başlıkları ile burun estetiğine çok uygun hale getirilmiş net ve ince kemik kesimleri ve törpülemeleri yapmamıza olanak sağlayan bir teknolojidir.

Piezo cihazı ile ameliyat esnasında estetik başarıyı artıran milimetrik hamleler yapmak, kemik kesisini kemiği çizer gibi istenilen doğrultuda ve açıda yapmak mümkündür. Tüm bunların sonucunda şişme ve morarmalar en aza indirgenir. Ayrıca ameliyat sonrası burun sırtı ve burun kökündeki çıkıntı ve düzensizlik ihtimali de azalır. Piezo Cerrahisi yalnız şekil bozukluklarında değil burun içindeki kemik eğriliklerini (septum deviasyonu) düzeltmek için de kullanılır. Dolayısıyla bu yöntem ile horlama, ağız kuruluğu, ajitasyon ve sinir, efor kapasitesinde azalma gibi sağlık problemleri de tedavi edilmektedir.

Piezo cihazı ile yapılan burun estetiği ameliyatlarında kemik iyileşmesi %60 oranında konvansiyonel (eski) yönteme göre daha hızlı iyileşme olanağı tanımaktadır. Burun estetiğinde (rinoplasti) ameliyat sonrası dönemde hasta açısından en önemlisi daha az şişlik ve morluğa yol açarak hastalara daha konforlu bir iyileşme süreci sağlamaktadır.
Piezo şüphesiz ki burun estetiği (Rinoplasti) alanında son buluş değildir, ancak burun kemiğinin şekillendirilmesinde incelik sağlayan önemli bir teknolojik gelişme olarak plastik cerrahi alanında yerini almış bir sistemdir.

Piezo burun estetiğinden sonra normal yaşama dönüş

Hastaların ameliyat öncesi en sık sordukları soruların başında ameliyat sonrasında burun içene yerleştirilen tamponun nefes alıp vermeyi engelleyip engellemeyeceğidir. Bu konuda oldukça rahat olan yaprak şeklinde silikon tamponlar kullanarak kişinin nefes yolu açık tutulmaktadır.

Yine hastalar için bir diğer önemli konuda işine ve normal yaşantısına ne zaman dönebileceği konusudur. Hasta burun ameliyatı sonrası bir gece hastanede yatırılır ve 5 ila 7 gün sonra tamponları alınır. Bazı hastalara 3 haftadan sonra masaj da önerilebilmektedir. Hastanın 2 ay boyunca gözlük takmaması önerilmektedir. Hastaların 2 ay boyunca deniz ya da havuza girmemeleri de gerekiyor. Elbette iyileşme süresi boyunca buruna herhangi bir darbe almamaları, özetle kendilerini korumaları önemlidir. Günümüzde gelişen teknolojiler burun operasyonlarının gerçekleşmesini cerrah açısında kolaylaştırmış aynı zamanda da hastaların konforunu artırmıştır.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!