Meme Büyütme

  • Anestezi türü: Genel Anestezi
  • Operasyon süresi: 1 saat
  • Hastanede yatış: 1 gece
  • İstanbul’da kalış süresi: 3 gün
  • Günlük aktivitelere dönüş: Ortalama 5 gün
‘Meme büyütme operasyonunun, bir kadını en çok mutlu eden estetik operasyon olduğunu düşünüyorum’.

Dr. Caner Kaçmaz

Meme büyütme operasyonu silikon implant teknolojisindeki gelişmelerle birlikte son yıllarda oldukça güvenli ve yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Hastalarımızla operasyon öncesi görüşmede yapılan ölçümlere göre yapmayı planladığımız meme büyüklüğüne hastalarımızla birlikte karar veriyoruz. Simülasyon programları da bu noktada hastalarımızın beklentisini daha iyi anlayıp, en doğru implantı seçmemize yardımcı olmaktadır. Operasyonlarımızda yalnızca FDA onaylı silikon jel içeren yeni nesil implantlar kullanıyoruz. Meme büyütme operasyonların da yağ enjeksiyonu da nadir de olsa uygulanabilmektedir ancak silikon implantlarla yapılan büyütme sonuçları çok daha başarılıdır.

Meme Büyütme Operasyonu İçin Uygun Kişiler Kimlerdir?

Meme hacmini küçük bulan, kilo alıp vermeye bağlı ya da emzirme sonucu memesinde hacim kaybı olan, memesinde hafif düzeyde gevşeklik ve sarkma olan bayanlar meme büyütme operasyonu için uygun kişilerdir.

Meme Büyütme Operasyonu İçin Bir Yaş Sınırlaması Var mıdır?

Meme büyütme operasyonu için meme gelişiminin tamamlandığı 18 yaş beklenmelidir. Ancak yapısal olarak tek memenin gelişmediği ya da ciddi asimetri bulunan ve tıbbi gereklilik olan durumlarda 18 yaştan önce de yapılabilir. Ayrıca emzirme sonrası bu operasyon planlanıyor ise meme bezlerinin tam olarak eski haline dönmesi için en az 6-9 ay beklenmelidir.

Meme Büyüklüğüne Nasıl Karar Verilir?

Memenin mevcut hacmi ve doku kalınlığı, kişinin boyu, göğüs yapısı, göğüs genişliği, meme başlarının pozisyonu, memedeki sarkma durumu ve en önemlisi de hastalarımızın beklentileri doğrultusunda yapmayı planladığımız meme büyüklüğüne hastalarımızla birlikte karar veriyoruz. Memelerde asimetri ve hacim farklılığı olduğunda meme hacimlerini eşitlemek için sağ ve sol memeye farklı hacimde silikon implant koymak gerekebilir. İmplantların taban çapı, projeksiyonu, hacmi gibi bazı teknik özelliklerine de en iyi doktorunuz karar verecektir.

Meme Büyütme Operasyonundan Sonra İz Kalır mı?

Meme protezleri meme başı çevresi ve meme altından meme içerisine konulabilir. Ancak günümüzde daha güvenli olması ve görünür bir iz bırakmaması nedeniyle daha çok meme altından yaklaşım tercih edilmektedir. Meme altı yaklaşımında ortalama 4 cm uzunluğunda bir kesi tam meme altındaki kıvrımdan yapılır ve yaklaşık 1 yıl sonra belli belirsiz bir hal alır.

İmplant Kas Altı mı – Kas Üstü mü Konulur?

Meme implantları memede kas altı (submuskuler), kas üstü (subglanduler), kas zarının alt (subfasyal) ve kısmi kas altı (dual plane) olmak üzere 4 anatomik plana konulabilir. Kişinin doku kalınlığı, memesinde gevşeklik ve sarkma durumuna ve seçilen implantın özelliklerine göre en doğru anatomik plan belirlenir.

Operasyon

Meme büyütme operasyonları genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon ortalama 1 saat sürmektedir. Operasyondan sonra 1 gece hastanede kalınır. 4-5 gün sonra günlük aktiviteler yerine getirilebilir. 1 ay boyunca bu operasyona özel bir sütyenin kullanılması önerilir. Hastalarımızın 1 ay süreyle zorlayıcı aktivitelerden kaçınmaları, ağır yük kaldırmamaları, yükseğe uzanmamaları ve memelerinin üzerine yatmamaları önerilir.

Meme Büyütme Operasyonu Ağrılı mıdır?

Kas üstü implant konulan hastalarımızda neredeyse hiç ağrı olmamaktadır. Kas altı implant konulan hastalarımızda ilk birkaç gün basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilen düzeyde ağrı olmaktadır.

Meme Büyütme Operasyonu Yapılan Kişi Doğum Yapıp Emzirebilir mi?

Meme büyütme operasyonlarında süt bezlerine dokunulmadığından doğum yapıp emzirme ile ilgili herhangi bir olumsuzluk yaratmaz.

Meme İmplantının Ömrü Ne Kadardır?

Yeni nesil meme protezlerinin belirli bir değiştirme süresi yoktur. Ancak meme yerçekimine doğrudan maruz kaldığından yıllar içerisinde memede oluşan değişiklikleri düzeltmek için bazı durumlarda protezi değiştirmek gerekebilir.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!