Liposuction

  • Anestezi türü: Genel Anestezi
  • Operasyon süresi: 2-4 saat
  • Hastanede yatış: 1-2 gece
  • İstanbul’da kalış süresi: 5-6 gün
  • Günlük aktivitelere dönüş: 5 gün
‘Yüzünüzdeki pürüzleri makyaj yaparak kamufle edebilirsiniz ancak iddialı bir kıyafet giyebilmek için çekici vücut hatlarına sahip olmaktan başka şansınız yok’.

Dr. Caner Kaçmaz

Liposuction; yağ kütlelerinin altında kaybolmuş vücut hatlarınızı ortaya çıkarmak için yaptığımız bir vücut şekillendirme operasyonudur. Bel, basen, bacak içi, göbek çevresi gibi bölgelerdeki bölgesel yağlanmalar inatçı karakterlidir. Bu bölgelerde yağlanma oluştuktan sonra sıkı bir diyet ve spor programına rağmen bunlardan kurtulmak genellikle mümkün olmamaktadır. Liposuction ile 3-4 mm ilk küçük deliklerden girerek değişik yöntemler aracılığıyla bölgesel yağ fazlalıklarını ortadan kaldırıyoruz.

Liposuction İçin Uygun Kişiler Kimlerdir?

Vücudunda bölgesel yağ fazlalıklara bağlı orantısızlık bulunan, aşırı kilolu olmayan, diyet ve spor yapmasına rağmen bölgesel yağlanmalardan kurtulamayan ve daha çekici vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişiler liposuction için uygun adaylardır.

Kimler Liposuction İçin Uygun Değildir?

Aşırı kilo fazlası olan, cilt sarkması olan, karın içi yağlanmaya bağlı karında aşırı bombelik olan kişiler liposuction için uygun değildir, ancak diğer germe operasyonları için değerlendirilebilirler.

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Liposuction sıklıkla bel, karın bölgesi, popo üstü, sırt bölgesi, bacak içi, basen, diz içi, kol ve gıdı bölgelerine uygulanır. Ancak bunun dışında fazla yağ birikimi olan diğer bölgelere de uygulanabilir.

Liposuction Erkeklere De Yapılabilir mi?

Liposuction hem kadınlara hem de erkeklere yapılabilir. Erkekler de kadınlara ek olarak erkekte göğüs büyümesi (jinekomasti) düzeltilmesi için de sıklıkla yapılmaktadır.

Liposuction İle Vücut Nasıl Şekillenir?

Formda görünen bir kadın vücudunda kıvrımlar daha belirgindir, erkek vücudunda ise daha sert hatlar mevcuttur. Liposuction ile kadınlarda ve erkeklerde bu hatların yeniden oluşturulması hedeflenir. Kadınlarda karın, bel ve popo üstü bölgesindeki fazla yağlar alınıp bel bölgesi inceltilir, hatta alınan yağlar popoya enjekte edilerek daha hacimli bir popo ve daha yüksek bir popo-bel oranı elde edilebilir. Bacaktaki bölgesel fazlalıklar alınarak bacakta daha düzgün bir görünüm sağlanabilir. Gıdı ve kol bölgesi inceltilebilir.

Liposuction Operasyon

Liposuction sıklıkla genel anestezi altında yapılmaktadır, ancak nadiren çok kısıtlı bölgeye yapılacak ise lokal anestezi de tercih edilebilmektedir. Uygulanan bölgenin genişliğine göre 2-4 saat arası sürmektedir. 4-5 mm uzunluğundaki deliklerden girerek istenilen bölgedeki yağlar alınır. Operasyondan sonra 1 gece hastanede kalınır. 4-5 gün içerisinde günlük aktivitelere dönülebilir. 1 ay süreyle liposuction yapılan bölgeleri saran bir korse kullandırılır. Operasyonun istenilen sonucu 3-6 aylık bir sürede görülür.

VASER Liposuction İle Klasik Liposuction’ın Farkları Nelerdir?

Kliniğimizde neredeyse tüm hastalarımız için VASER liposuction yapmayı tercih ediyoruz. Klasik yönteme göre pek çok avantajı mevcuttur. VASER liposuction uygulamasında; ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağlar sıvılaştırılıp daha sonra o bölgeden aspire edilir. Daha az travmatik bir tekniktir. Bundan dolayı operasyondan sonra ağrı, kızarıklık, morluk daha az olur. Daha fazla miktarda yağı daha homojen olarak almamıza imkan sağlar, böylece düzensizlik, dalgalanma olma ihtimali en aza iner. Daha fazla miktarda yağ alınabildiği için daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkarmamıza imkan sağlar.

3D VASER Liposuction Nedir?

3D VASER Liposuction vücuttaki kas silüetlerini ve kıvrımları daha belirgin şekilde ortaya çıkardığımız bir teknikdir. Bu operasyonun yapılabilmesi için kişinin kas kitlesinin belirgin olması gerekmektedir. Erkeklerde six pack denilen karın kasları, göbek üzerinde yukarıya doğru uzanan oluklanma, göğüs kaslarının belirginleştirilmesi, karın ve bel bölgesindeki diğer kasların belirginleştirilip gölgelerin ortaya çıkarılması sağlanır. Kadınlarda ise karın yan kısımlarında hafif gölgelenme, göbek üzerinde yukarıya doğru uzanan hafif bir oluklanma, popo üstü bölgesinde kas gölgelerinin oluşturulması ve yine popo üzerinde 2 adet gamze oluşturulması şeklinde uygulanır.

Liposuction Operasyonunda Alınan Yağlar Başka Bölgelere Enjekte Edilebilir Mi?

Oldukça sık yaptığımız bir uygulamadır, neredeyse yaptığım her iki liposuction operasyonunun birisinde yağ enjeksiyonu yapmaktayım. Çünkü atletik bir vücut girinti kadar çıkıntılara da sahip olmalıdır. İnce bir bel görüntüsü elde etmek için bel bölgesine liposuction yapılır ancak bununla birlikte alınan yağlar popoya enjekte edildiğinde daha ince ve S şeklinde bir bel kıvrımı elde edilir. Bacak şekillendirme de fazla olan bölgedeki yağlar alınıp çökük olan bölgelere enjekte edilebilir. Yüz bölgesini daha dolgun ve genç bir görünüme kavuşturmak için yine diğer bölgelerden aldığımız yağları yanak, dudak, elmacık, çene gibi bölgelere enjekte etmekteyiz. Yağ hücreleri bol miktarda kök hücre de içerdiğinden uygulanan bölgede cilt kalitesini de artırmaktadır.

Liposuction Operasyonu İle Kaç Kilo Verebilirim?

Unutulmamalıdır ki liposuction kilo verdirme amaçlı yaptığımız bir operasyon değildir. Operasyondan sonra vücudunuzdan alınan yağ miktarı ile orantılı olarak kilonuzda bir miktar azalma olur. Ancak öncelikli amaç vücut şekillendirmektir.

Liposuction Operasyon Sonrası

Lokal anestezi ile yapılan ameliyatlardan 1-2 saat sonra, genel anestezi ile yapılan ameliyatlardan sonra hasta ertesi gün taburcu edilir. Ameliyattan 5-6 saat sonra hasta ayağa kaldırılıp yürütülür. 3 gün sonra banyo yapılabilir. Hastalarımız 4-5 gün içerisinde günlük yaşantılarına dönebilirler. Daha iyi bir şekillenme için 4 hafta korse kullanımını öneriyoruz.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!