Kol Germe

Yaşlanmaya ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak üst kol derisinde gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Özellikle kısa kollu kıyafetler giyildiğinde ve kollar yukarıya doğru kaldırıldığında bu sarkmalar belirgin hale gelir.

Tedavi Yöntemleri

Koldaki sarkma hafif düzeyde olduğunda ameliyat dışı bir takım yöntemlerle kolda sıkılaşma mümkün olmaktadır. Sarkma orta düzeyde ve cilt altı yağlanma ile birlikte olduğunda liposuction ile cilt altı yağlar alınıp bir süre korse uygulamasıyla ciltte sıkılaşma sağlanabilir. Ancak sarkma ileri düzeyde olduğunda tek tedavi seçeneği cerrahi olarak kol germe işlemi uygulanmasıdır. Sarkmanın derecesine göre yalnızca koltuk altından germe yapılabileceği gibi, tüm üst kol boyunca kesi yapılarak da germe yapılabilir.

Operasyon

Kol germe operasyonu yaklaşık 2-3 saat kadar sürmektedir. 1 gece hastanede yatış yeterlidir. 4-5 gün içinde günlük aktiviteler yerine getirilebilir. 1 ay boyunca korse kullanımı önerilir ve 1 ay boyunca kolu zorlayacak aktivitelerden kaçınılması önerilir.

Kol Germe Operasyonundan Sonra İz Kalır mı?

Bu operasyonun en büyük dezavantajı iz kalmasıdır. Yalnızca koltuk altından yapılan kol germe operasyonunda izler koltuk altı bölgesinde sınırlıdır. Ancak üst kol boyunca yapılan germe işleminde koltuk altından üst kol içi yüzü boyunca dirseğe doğru uzanan iz kalmaktadır.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!