Karın Germe

  • Anestezi türü: Genel Anestezi
  • Operasyon süresi: 2-3 saat
  • Hastanede yatış: 1-2 gece
  • İstanbul’da kalış süresi: 6-7 gün
  • Günlük aktivitelere dönüş: 5-6 gün

Karın germe operasyonu ile hastalarımızı gevşemiş, sarkmış ve üzerinde cilt çatlakları bulunan bir karın görünümünden kurtarıp; sıkı, düz ve bel kıvrımlarının belirgin olduğu bir karın yapısı elde etmeyi hedefliyoruz.

Karın Germe Operasyonu İçin Uygun Kişiler Kimlerdir?

Karın derisi gevşek, sarkmış ve çatlamış olan; aşırı kilo fazlalığı olmayan kişiler karın germe operasyonu için uygun adaylardır.

Kimler Karın Germe Operasyonu İçin Uygun Değildir?

Aşırı kilo fazlalığı, karın içi aşırı yağlanma, kontrolsüz diyabet hastalığı, ağır sigara içicisi ve ağır sistemik hastalığı bulunan kişilere karın germe operasyonu yapılması uygun olmayabilir.

Karın Germe Operasyonu İçin Doğru Zamanlama Nasıl Olmalıdır?

Bir kişiye karın germe operasyonu yapılabilmesi için öncelikle kişinin ideal kilosuna yakın bir kiloya düşmesi gerekir. Aşırı kilo fazlalığı olan bir kişide karın içi yağlanmaya bağlı olarak karın bombe olacağından istenilen sonuca ulaşılamaz. Doğumdan sonra en az 1 yıl mutlaka beklenmelidir. 1 yıldan sonra emzirme devam ediyor ise mutlaka emzirme bitene kadar bu operasyon ertelenmelidir.

Mini Karın Germe Operasyonu Nedir?

Karın bölgesindeki şişkinlik, gevşeklik ve sarkma gibi şikayetler yalnızca göbek altında lokalize ve bu durum liposuction ile düzeltilemiyor ise mini karın germe operasyonunu tercih ediyoruz. Mini karın germe operasyonunun iyileşme süreci nispeten daha hızlıdır, daha kısa bir iz kalır ve göbek deliğinin yeri değiştirilmez. Mini karın germe operasyonu ile birlikte sıklıkla karnın göbek üstü kısımları ve bel bölgesine liposuction yaparak sonucun daha etkili olmasını sağlayabiliyoruz.

Karın Germe Operasyon

Karın germe operasyonu genel anestezi altında yapılır. Ortalama operasyon süresi 2-3 saattir. Bu operasyonda sarkmış, çatlamış, kalitesiz olan karın cildi mümkün olduğu kadar çıkarılır, gevşemiş olan karın kasları sıkılaştırılır, göbek deliği yeni yerine taşınır ve gerekli olan durumlarda liposuction ile bölgesel fazla yağlanmalar da giderilir. Operasyondan sonra 1-2 gece hastanede kalınır. 5-6 gün sonra günlük aktiviteler yerine getirilebilir. 1 ay süreyle korse kullandırılır. 1 ay boyunca karın bölgesini zorlayıcı aktivitelerden uzak durulması önerilir. Operasyonun istenilen sonucu 3-6 aylık bir sürede görülür.

Karın Germe Operasyonundan Sonra Kilo Verir miyim?

Karın germe operasyonundan sonra tartıya çıktığınızda çıkarılan doku miktarıyla orantılı olarak bir kilo kaybı olacaktır ancak bu operasyonun öncelikli amacı size kilo verdirmek değil, karın ve bel bölgenizi şekillendirmektir. Aksine ideal kilosuna yakın olan kişilere karın germe operasyonu yapıldığında sonuç daha başarılı olacaktır.

Karın Germe Operasyonu Sonrası İz Kalır mı?

Karın germe operasyonu sonrasında iç çamaşırı bölgesinin altında kalan ve erken dönemde daha belirgin olan izler olmaktadır. Ancak ameliyattan 1 yıl sonra izler sezaryen ameliyatı izine benzer görünüm alır.

Erkeklere De Karın Germe Operasyonu Yapılabilir mi?

Erkeklerde de kilo alıp verme sonucu karında sarkmalarla oldukça sık karşılaşmaktayız. Erkeklerde de kadınlara uyguladığımız şekilde karın germe operasyonlarını ve diğer vücut şekillendirme operasyonlarını gittikçe artan sıklıkta yapmaktayız.

Karın Germe Operasyonu Sonrası Yeniden Sarkma Olur mu?

Bu operasyondan sonra mevcut kilonuzu ve vücut kondisyonunuzu koruduğunuz taktirde formunuzda uzun yıllar bozulma olmaz.

Karın Germe Operasyonundan Sonra Yeniden Hamile Kalınabilir mi?

Karın germe operasyonu sizin yeniden hamile kalmanıza, hatta normal ya da sezaryenle doğum yapmanıza engel değildir. Ancak karın germe operasyonu yapılan bir kişinin operasyondan sonraki ilk yıl içerisinde hamile kalması önerilmez.

Extended Karın Germe Ve Belt-Lipektomi Nedir?

Kendi isteğiyle veya zayıflama ameliyatları sonrası yüksek miktarda kilo veren kişilerde karın ile birlikte karın, bel ve popo bölgesinde de sarkmalar meydana gelir. Germe işlemi karın ve bel bölgesine birlikte yapıldığında ‘extended karın germe’ adı verilir. Karın, bel ve popoyu da kaldıracak şekilde bir germe işlemi yapıldığında ‘belt-lipektomi adı verilir. Her 2 operasyonda da izler tamamen iç çamaşırı bölgesinde kalmaktadır.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!