İPLE YÜZ ASKILAMA NEDİR?

Yaşlanma ile beraber kemik doku, kaslar, yağ katmanları ve bu yapılara eşlik eden deride sarkmalar görülür. Bu soruna karşılık günümüzde uygulanan ameliyatsız tekniklerden en önemlilerinden birisi iple yüz askılama yöntemidir.

Yaşlanmanın erken belirtilerini ortadan kaldırmak için gidermek için geliştirilen bu uygulamada cerrahi operasyona gerek kalmadan, kılçıklı ipler yardımıyla sarkan bölgeler askıya alınarak cilt germe işlemi gerçekleştirilmektedir.

İple Yüz Askılama Hangi Bölgelerde ve Nasıl Uygulanır?

İple yüz askılama yüz ve boyun başta olmak üzere vücutta çeşitli alanlarda uygulanabilmektedir. İple askılama özellikle sarkık görünüme sahip yanak ve çene görüntüsünün düzeltilmesinde sıklıkla tercih edilen kolay ve güvenli bir yöntemdir. Genel anestezi altında uygulama yapılacak bölgelerin işaretlenerek uyuşturulmasıyla başlayan operasyon sürecinde öncelikle deri ve alttaki destek dokuların yapısı gerekli olan işlem için ön analiz yapılır. Sonrasında deri altına askılama yapılacak ipler ince iğneler yardımıyla yerleştirilerek deri gerektiği kadar gerilir ve yüz son durumuna getirilir. Lifting işlemi sonrası asimetri varsa bunlar da düzeltilerek yüz temizlenir ve giriş- çıkış noktaları bantla kapatılır.

İple Yüz Askılama Kimler İçin Uygundur veya Değildir?

Bu operasyon için 30-60 yaş aralığında cilt kalitesi iyi olan, sağlıklı kişiler idealdir. Ancak yüzde sarkma bulgularının yeni başlamış ve çok ileri düzeyde olmaması önemlidir Daha ileri düzeydeki sarkmalarda cerrahi yüz germe teknikleri düşünülmelidir. İple yüz askılama operasyonu için hamileler, kan sulandırıcı ilaç ve vitamin kullananlar, kollajen doku hastalığı olanlar, deri destek dokusu yetersiz ya da aşırı kalın olanlar ile kontrolsüz diyabet hastası olanlar uygun değildir. Bişektomi

BİŞEKTOMİ NEDİR?

Toplum içerisinde daha çok “Hollywood Yanağı” olarak bilinen bişektomi, yanak bölgesindeki fazla yağların küçük bir işlemle alınarak yüzün yuvarlak hatlarının daha keskin bir görünüme dönüşmesini sağlayan operasyona verilen addır. Bu operasyonla aynı zamanda yüzdeki asimetriklikler de büyük ölçüde giderilebilmektedir.

Bişektomi Neler Sağlar?

Hollywood’un yıldızlı dünyasının çekiciliği her zaman ilgi uyandırmıştır. Hollywood yanağı olarak adlandırılan ve ülkemizde de giderek popüler hale gelen “bişektomi” özünde yanak inceltme estetiğidir. Yanakların iç kısmında yer alan yağ yastıklarının alınmasını, yanakların incelip elmacık kemiklerinin belirginleşmesini sağlayan operasyonun amacı daha çekici bir görünüm sağlamaktır.

Bişektomi Operasyon Süreci Nasıldır?

Genel anestezi altında ortalama 30 dakika süren operasyon esnasında öncelikle ağız içinden yaklaşık 1 cm’lik bir kesi açılır. Bu kesi yardımıyla yanaklarda ve bulunan bichat adı verilen yağ yastığı dokularının bir kısmı çıkarılır. İşlem sonrası yanak yapısının yuvarlak görünümü azalırken, elmacık kemikleri ve çene hattı daha belirgin hale gelir. Ameliyat sonrası iyileşme periyodunun tamamlanmasıyla eğer ihtiyaç duyulursa dolgu ve botoks işlemlerinin desteğiyle de yüz ters üçgen, yani “V” formuna dönüştürülebilmektedir. Doğala yakın ve abartısız görünüm sağlamanın en önemli nokta olduğu bu operasyon ile uzun süre kalıcı bir değişime kavuşabilirsiniz.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!