Boyun Germe

Boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmaları düzeltmek için yapılan bir operasyondur. Yüz bölgesinde sarkma olan durumlarda yüz germe ile birlikte yapılabilir. Boyun germe operasyonu genel anestezi altında yapılır ve ortalama 3 saat kadar sürmektedir. Çene altı bölgesinden girilerek gıdı bölgesinde yağlanma boşaltılır ve kulak önünden kulak arkasına doğru uzana bir kesi ile girilerek boyunda platysma adını verdiğimiz cildin astarı şeklinde bulunan kas sıkılaştırılarak boyunda daha keskin bir hat oluşturulur. Fazla cilt kulak önü ve arkasına uzanacak şekilde çıkarılır. Operasyondan sonra 1 gece hastanede kalınır, 1 hafta bandaj uygulanır. 1 hafta sonra dikişler alınır.

Cilt şişlik, kızarıklık ve his kaybı olması normaldir, 2-3 haftada normale döner. bu operasyonun tam hedeflenen sonucu 2-3 ay sonra görülür. Operasyondan en az 1 ay önce ve sonraki ilk 1 ay sigara içilmemesi önerilir.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!