Annelik Estetiği

Mommy makeover ile doğum sonrası deformitelerden kurtulmak mümkün

Dr. Caner Kaçmaz

Mommy makeover doğum sonrası kadınlarda oluşan tüm fiziksel deformitelerin düzeltilip, gebelik öncesi formunu yeniden kazandırma işlemidir. Anneliğin bir kadının hayatta yaşayabileceği en tarifsiz mutluluktur. Annelik estetiği (Mommy makeover) ile kadınlar kendisini daha çok sevecekler.

Annelik estetiği (Mommy makeover) ile kendinizi daha çok seveceksiniz.

Gebelik ve doğum heyecanıyla kadınlar o dönemlerde bedenlerinde oluşan değişiklikleri çok önemsemiyorlar. Doğumun etkileri gerilemeye başladıkça karın bölgesinde gevşemelere, sarkmalara, karın cildinde çatlaklara yol açmaktadır. Annelik estetiği (Mommy makeover) ile bu sorunlar rahat bir şekilde çözülebilmektedir.
Memelerde sarkma ve hacim kaybı, bel, karın, basen, bacak içi gibi bölgelerde bölgesel yağlanmalar, özellikle normal doğum sonrası genital bölgede sarkmalar ve gevşemeler, yüz bölgesinde kilo alıp vermeye bağlı olarak çökmeler, çizgilenmeler ve lekelenmeler gibi problemler fark edilmektedir.

Özellikle doğumun birinci yılından sonra pek çok kadın, bedeninin artık eskisi gibi olmadığını fark etmeye başlar ve eskiye dönebilmek için arayışa girer. Çeşitli diyet ve spor programları, hatta çeşitli kür tariflerini denemeye başlar.

Doğum öncesi fiziksel kondisyonu iyi olan, doğumda aşırı kilo almayan ve sonrasında iyi bir diyet-spor programı uygulayan kişiler genellikle kısmen veya tamamen gebelik öncesi fiziksel kondisyonunu yeniden kazanmayı başarırlar. Buna rağmen eski formunu kazanamayan kişilerde duygu durum bozukluğuna kadar varabilen sosyal ve psikolojik problemlerle oldukça sık karşılaşmaktayız.

Mommy makeover (Annelik estetiği) ile kadınların doğum sonrası yaşadığı fiziksel problemlere özel egzersiz programlarından ameliyatsız tedavi yöntemlerine, Liposuction’dan, kombine cerrahi girişimlere kadar geniş bir tedavi seçeneği sunmaktayız. Yapılacak işlemlerle kişi değerlendirilip, beklentileri de göz önünde bulundurularak birlikte karar verilmesi gerekir.

Mommy makeover’ı diğer estetik girişimlerden ayıran temel fark bütünlüktür.

Mommy makeover’da kişi bir bütün olarak ele alınmalıdır. Doğum sonrası kadınlar genellikle birden fazla fiziksel problemi ve sıklıkla psikolojik çöküntüyü bir arada yaşarlar. Tüm problemlerin birlikte bir uyum içerisinde çözülmesi hedeflenmelidir. Gebelik kişinin bedeninin bütününü etkileyen bir süreçtir ve kişiyi hem bedensel, hem de ruhsal anlamda geriye çevirebilmek için tedavide bütünsel yaklaşım gereklidir. Ameliyatlı ve ameliyatsız tedavi yöntemlerinin yanı sıra, gerekli olduğu hallerde diyetisyen, spor eğitmeni ve psikolog ile birlikte multidisipliner bir tedavi planlaması da gerekebilmektedir.

Annelik estetiği (Mommy makeover) için uygun adaylar

Doğum ve emzirme sonrası vücutlarında oluşan deformitelerden rahatsızlık duyan tüm kadınlar Mommy makeover (Annelik estetiği) için uygun adaylardır.

Mommy makeover, karın, bel, basen, bacak içi, kol, gıdı gibi bölgelerde oluşan yağlanmalar; karında gevşeme, sarkma ve karın cildindeki çatlaklar; memelerde sarkma ve hacim azalması; vajina ve küçük dudaklarda oluşan gevşeme ve sarkma, yüz bölgesinde oluşan çizgilenme, lekelenme ve hacim kaybı gibi sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Memeler için eğer yalnızca hacim kaybı ve hafif sarkma var ise bir silikon implant yerleştirilerek veya bazı durumlarda yağ enjeksiyonu ile düzeltme yaparak tedavi yapılabilir. Eğer sarkma daha ileri düzeyde ise, meme dikleştirme yapılabilir. Aynı zamanda memede hem sarkma, hem de hacim kaybı var ise silikon implant ile birlikte meme dikleştirme yapmak gerekebilir. Bazen hastalar memelerinin hem çok hacimli, hem de sarkmış olduğundan şikayet edereler ve bu durumda da meme küçültme işlemi yapılabilir. Vücut için eğer minimal bir bölgesel yağlanma varsa yalnızca diyet ve egzersiz önerilerinde bulunmak doğru olur. Bölgesel yağlanmanın biraz daha fazla, ancak karın derisinde ve karın kaslarında herhangi bir gevşeme ve sarkma olmadığında yalnızca liposuction ile bölgesel yağlanmadan kurtulma mümkündür.

Bölgesel yağlanma ile birlikte karnın özellikle göbek altı bölgesinde bombelik, sarkma ve hafif çatlaklar bulunan kişilerde liposuction ile birlikte mini karın germe işlemi uygulanabilir. Karın bölgesinde yaygın gevşeme, sarkma, bombelik ve çatlaklar olduğunda karın germe işlemi yapılır.

Yüz bölgesinde mimik çizgilerini gidermek için botoks uygulamaları, kilo alıp vermeye bağlı oluşan hacim kaybını gidermek için dolgu uygulamaları, cilt üzerindeki bazı problemleri giderip cilt kalitesini artırmak için PRP, mezoterapi uygulamaları ve ciltteki lekelenmeleri gidermek için kimyasal peeling, lazer uygulamaları yapılabilmektedir. Ayrıca genital bölgede küçük dudaklarda (labium minora) oluşan sarkmalar genellikle cerrahi olarak düzeltilir. Vajinada oluşan gevşeklik hafif olduğunda ise lazer uygulamaları, daha ileri boyutta olduğunda ise cerrahi olarak düzeltilebilir.

Mommy makeover yapılan kişi yeniden hamile kalıp emzirebilir mi?

2-3 yıl içerisinde yeniden hamile kalmayı düşünen kişilere önerilmez ancak, Mommy makeover yapılan kişinin tercihen en az 1 yıl sonra yeniden hamile kalabilir, normal ya da sezaryenle doğum yapabilir ve bebeğini emzirebilir.

UZMANLARIMIZDAN ÖNERİLERE İHTİYACINIZ VAR MI?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, gizli bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.

consultant

İletişim kurmanın en hızlı yolu telefon etmektir +90 533 304 33 78

    Sizi Arayalım!